VICTORIE DRAMATICĂ

CSU CRAIOVA a reușit să o elimine pe DINAMO în sferturile Cupei României, la capătul loviturilor de departajare deși a jucat din minutul 60 în inferioritate numerică. Dinamo a pierdut și finala de anul trecut a Cupei României la penaltiuri, în fața celor de la CFR Cluj.

Echipa CS Universitatea Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, ieri, pe teren propriu, cu scorul de 6-5 la loviturile de departajare, formația Dinamo București, în sferturile de finală ale competiției. După 120 de minute disputate la Drobeta Turnu Severin, cele două echipe s-au aflat la egalitate, scor 0-0. În minutul 63, Bălută, de la Universitatea Craiova, a primit al doilea cartonaș galben după ce l-a lovit cu cotul în fată pe Filip și a fost eliminat de arbitrul Ovidiu Hațegan.

La loviturile de departajare, pentru CS Universitatea Craiova au marcat Gustavo, Briceag, Bancu, Calancea, Kelici și Ivan, iar Screciu a ratat, în timp ce pentru Dinamo București au înscris Hanca, Busuladzici, Nistor, St. Filip și D. Popa. Patrick Petre și Danu Spătaru au ratat.