EGAL ÎN PRELUNGIRI

FOTBALSepsi Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu FC Voluntari, 2-2, în etapa a doua a fazei play-out a Ligii 1. Sepsi a scăpat printre degete victoria la primul său meci jucat la Sfântu Gheorghe în Liga 1, care a fost şi primul jucat în nocturnă pe stadionul ”Municipal”, graţie unei instalaţii mobile închiriate.

FC Voluntari a deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin Laurenţiu Marinescu, după un fault comis de Viera asupra lui Adrian Bălan. Sepsi a întors scorul după pauză, din două penalty-uri transformate de Istvan Fulop, primul acordat la un duel între Hamed şi Marian Pleaşcă, iar al doilea după un fault comis de Lucian Cazan asupra lui Attila Hadnagy. FC Voluntari a smuls egalul în prelungiri, când Adrian Bălan a marcat cu capul din centrarea lui Cazan.

Sepsi a avut două bare, prin Fulop şi Obsivac, dar ilfovenii putea obţine toate cele trei puncte în final, când Petre Ivanovici a ratat incredibil din şase metri.