INCIDENTE ÎN TRIBUNE

Sepsi - Dinamo s-a încheiat cu incidente în tribune,Sepsi – Dinamo s-a încheiat cu incidente în tribune, provocate de un fan al bucureştenilor, care a furat un steag al Ungariei expus de suporterii gazdelor. Directorul general al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, a ieşit cel mai şifonat.

Fără Torje, lăsat din nou în afara lotului, meciul de la Sfântu Gheorghe a fost decis de „dubla” lui Tandia. Jucătorul din Mali a deschis scorul în minutul 30 şi a închis tabela în prelungiri. Petrovikj  a ratat incredibil în minutul 56. Dinamo a fost aproape de gol prin Hanca, dar Moldoveanu a fost ghinionistul de serviciu, cu trei ratări după pauză.

Sepsi – Dinamo s-a încheiat 2-0. La finalul turului din play-out, Sepsi a urcat pe locul al treilea, în timp ce Dinamo este lider, cu 6 puncte peste FC Botoşani.