S-AU SALVAT!

Gaz Metan a învins-o categoric pe Juventus Bucureşti

Bucurie imensă la Mediaş! Gaz Metan a învins-o categoric pe Juventus Bucureşti şi s-a salvat matematic de la retrogradare. Juventus este deja retrogradată.

Marius Constantin a fost primul care a trecut pe lângă gol, din lovitură liberă. O altă fază fixă l-a ajutat, însă, pe fundaşul de 33 de ani să înscrie, din centrarea lui Rosado. Rondon a trecut pe lângă 2-0 la cinci minute după pauză, dar tot el a fost cel care a dublat avantajul gazdelor. Atacantul venezuelean a închis tabela în minutul 84, cu al 9-lea său gol din acest an. Gaz Metan – Juventus a fost 3-0.

În ultima etapă, Gaz Metan va evolua pe terenul lui FC Botoşani.