EGAL PREȚIOS

romania-serbiaRomânia a reușit un egal la Belgrad, 2-2 cu Serbia. “Tricolorii” au egalat de două ori, iar Mitriţă a ratat o ocazie uriaşă în ultimele minute. Următorul meci va fi pe 11 octombrie, contra Lituaniei, în deplasare.

Serbia și România au terminat la egalitate, 2-2, în al doilea meci din Liga Națiunilor. După două partide, “tricolorii” au două puncte. Serbia a deschis scorul în prima repriză prin Mitrovic, România a egalat imediat după pauză, când Stanciu a transformat penaltiul obținut de Chipciu. Mitrovic a marcat din nou cu un voleu, dar Țucudean a fost cel care a închis tabela. România putea lua toate punctele, dacă Mitriţă nu rata în minutul 90.

S-a terminat 2-2, iar în următoarea etapă din Liga Naţiunilor, România joacă în Lituania.