DERBY-UL REMIZELOR

Cinci meciuri, cinci egaluri, cinci rezultate de 1-1. CFR şi FCSB s-au abonat la acelaşi scor în ultimele confruntări din Liga I. Așa s-a întâmplat și aseară, în derby-ul etapei. Coman a deschis scorul pentru FCSB, dar scorul final a fost stabilit de Ţucudean.

După o primă repriză în care s-a jucat pe contre şi ambele echipe au avut ocazii importante, jocul s-a închis după pauză, atunci când CFR Cluj a reuşit să restabilească egalitatea. Scorul fusese deschis de Florinel Coman, în minutul 24, după o eroare uriaşă a maghiarului Lang.

Ţucudean a marcat golul de 1-1 în minutul 48, iar clujenii şi roş-albaştrii au părut că nu vor să rupă tradiţia de 1-1 din ultimele partide. Dică a modificat defensiv, în timp ce trupa lui Conceicao  n-a avut suficientă forţă pentru a căuta victoria.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe primul loc, cu 15 puncte, în timp ce formația CFR Cluj face 13 puncte şi ocupă poziţia a 5-a în Liga I.