SUCCES ÎN DERBY

FC Argeș s-a impus pe teren propriu, scor 2-1, în meciul cu U Cluj, ultimul din etapa a 7-a din Liga a 2-a. În urma acestui succes, echipa argeșeană a urcat până pe locul 5, la doar 3 puncte în spatele liderului Academica Clinceni.

Argeșenii antrenați de Emil Săndoi au început în forță meciul cu echipa antrenată de Adrian Falub. Piteștenii au marcat rapid, în minutele 8 și 21, prin Buhăescu, respectiv Panait. Pe final, clujenii au forțat egalarea, iar Dorin Goga a redus din diferență, în minutul 92. După această victorie, FC Argeș a acumulat 15 puncte și este pe locul 5, în timp ce U Cluj este pe 8, cu 12 puncte.

În Liga a doua, lider este Academica Clinceni, cu 18 puncte, pe 2 este Sportul Snagov, iar pe 3, Petrolul Ploiești.