ÎNCĂ O PERFORMANȚĂ

Încă o performanță notabilă pentru atleta Marina Baboi. Buzoianca a ocupat locul 4 in finala probei de 100 m din cadrul Campionatelor Europene de atletism pe echipe. Marina a terminat cursa cu timpul de 11,82 secunde.

Atleta Marina Baboi dovedeste inca o data ca merita sa se situeze in elita atletismului de pe batranul continent. Buzoianca a reusit sambata, 10 august, un excelent loc 4 in finala probei de 100 m din cadrul Campionatelor Europene de atletism pe echipe, unde tara noastra se situeaza in esalonul doi valoric. Marina, legitimată la SCM Gloria, a terminat cursa cu timpul de 11,82 secunde, departajarea fata de locul 3 fiind posibila la limita milimetrilor. Competitia a fost gazduita de orasul Sandnes din Norvegia si a reunit crema atletismului european, cu nume consacrate la start.