VICTORIE DE ZILE MARI

,Victorie de zile mari a SCM Gloria Buzău în Liga Națională feminină. Formația buzoiană s-a impus, marți, fără drept de apel cu 23-19, în fața formației Corona Brașov, până la acest meci lidera clasamentului, cu 6 victorii din tot atatea partide. Gazdele au reusit o prestatie de senzatie, iar succesul s-a conturat logic, cu o aparare de fier si un atac de zile mari. SCM Gloria s-a desprins încă din start, iar singurul moment cand oaspetele au condus a fost în minutul 16. Echipa buzoiană a păstrat însă ritmul de joc si la pauza a intrat în avantaj: 15-12. Partea secunda a intalnirii a fost la fel de intensa, tot cu SCM Gloria la timona. Echipa buzoiană a condus permanent și a încheiat partida la 4 goluri diferență: 23-19. A fost un succes meritat si foarte clar pentru SCM Gloria Buzau, care se mentine in partea superioara a clasamentului cu 5 victorii dupa 7 etape.