REZULTAT EXCELENT

Un nou rezultat excelent obținut de Serena Maria Jantea. Tenismena din Rm. Sarat s-a clasat pe locul 6 la concursul Top 14 European de la Bruxelles, competiție desfășurată in perioada 19- 20 octombrie.

Serena Jantea spune ca întrecerea de la Bruxelles a fost destul de solicitantă, dar a reușit să-i facă față cu brio. Sportiva din Rm Sărat se pregateste acum pentru un nou concurs organizat in Cipru. Pentru anul viitor, Serena și-a propus rezultate cât mai bune la Camionatul National de Juniori 3.

La campionatul Top 14 European, Serena Maria Jantea a fost insotita de Ana Maria Sebe, antrenoarea lotului național de junioare 3 la tenis de masă.