VICTORIE PREȚIOASĂ

Victorie prețioasă pentru SCM Gloria Buzau, în liga a 2-a de fotbal, după o serie de patru meciuri fara victorie, in care a obtinut un singur punct. Fotbalistii antrenați de Ilie Stan au reusit sa invinga, sâmbătă, Farul Constanta, cu 2-0, in fata propriilor fani de pe ‘Municipalul’ din Crang, in cadrul etapei cu numarul 15 din esalonul secund. Pentru formația buzoiană a înscris Huiban, de două ori, în primul minut de prelungire al primei reprize si în minutul 83. Dupa retragerea echipei Daco Getica Bucuresti, clasamentul a suferit modificari iar buzoienii ocupa locul 8 cu 20 de puncte. Mâine, 5 noiembrie, de la ora 16.00, pe stadionul din Crang, SCM Gloria Buzau va întâlni formația ASU Poli Timisoara, partidă restanță din etapa cu numarul 11.