ÎN SFÂRȘIT, VICTORIE!

SCM Gloria Buzău a reusit sa castige, pe teren propriu, sambata, in fata fostei prim divizionare Dunarea Calarasi, dupa ce etapa trecuta a fost invinsa la scor de neprezentare in deplasarea de la UTA. Fara punct cucerit in ultimele trei etape ale ligii a 2-a de fotbal, SCM Gloria s-a impus cu 3-1(la pauză 2-0) în fata formatiei de la Dunare si spera in continuare sa evite retrogradarea. Jucătorii Gloriei au punctat prin dubla lui Bpgdan Chipirliu, minutele 33 si 55 si Cristian Balgiu, în minutul 45, iar golul oaspetilor a purtat semnatura lui Bogdan Rusu, în minutul 90. Dupa etapa cu numarul 18, SCM Gloria Buzau a acumulat 23 de puncte si ocupa locul 9 in clasamentul din Liga 2.