DOAR O REMIZĂ

SCM Gloria Buzau si Ripensia Timisoara au terminat la egalitate, scor 3-3 (la pauză 2-1), sambata, in etapa cu numarul 21 din esalonul second de fotbal. Suporterii prezenti pe stadionul Municipal din Crangul Buzaului au asistat la ultima reprezentatie a Gloriei in acest an, iar partida a fost una dramatica cu rasturnari spectaculoase de scor. Oaspetii au deschis scorul prin Voinea, în minutul. 19, dar buzoienii au revenit in joc dupa dubla lui Munteanu din minutele 33 si 36, care a stabilit scorul pauzei. In partea secunda a fost randul celor de la Ripensia sa intoarca tabela prin Hecsko min. 55 si Voinea 86. Gloria nu a cedat, iar Munteanu a reusit tripla, înscriind pentru 3-3 in minutul 3 al prelungirilor. Până la reluarea campionatului, SCM Gloria Buzau ocupa locul 10 al clasamentului din Liga 2, cu 28 puncte.