VICTORIE DETAȘATĂ

Victorie detașată, ieri, pe teren propriu pentru SCM Gloria Buzău, în etapa a 12-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.
Formația buzoiană a dispus de CSM Slatina cu scorul de 27-18 (la pauză 12-12), după o repriză secundă foarte bună. Pentru Gloria, Alina Ilie a reuşit 7 goluri, Oana Apetrei a marcat 4, iar Ana-Maria Iuganu, Ana Maria Simion şi Claudia Condurache au înscris câte 3 goluri. De la oaspete s-au remarcat Luciana Popescu cu 5 goluri, Nicoleta Rusu, cu 4 reușite și Iulia Andrei, care a înscris de 3 ori. În urma acestei victorii, SCM Gloria Buzău, ocupă poziția a 3-a a clasamentului Ligii Florilor cu 25 de puncte. Primele două poziții sunt ocupate de
SCM Râmnicu Vâlcea, cu 28 puncte, și CSM Bucureşti, cu 25 puncte.