VICTORIE IMPORTANTĂ

Victorie importantă pentru jucătoarele de la SCM Gloria în Liga Națională de handbal feminin. Buzoiencele au suferit totuși o repriză in deplasarea de la Cluj, cu CSU, în etapa cu numarul 14.  În final,  SCM Gloria Buzau s-a impus cu 29-27(la pauză 13-13), dupa ce gazdele au oferit in prima repriză o replica consistenta. CSU Cluj a condus cu 7-5 si 11-9, însă jucătoarele antrenate de Ovidiu Mihaila si Romeo Ilie au reusit sa egaleze dupa primele 30 de minute, câștigând in final trei puncte extrem de pretioase. Urmeaza, miercuri, 29 ianuarie, o noua intalnire de foc pentru SCM Gloria Buzau, care, dupa ce a tinut in sah SCM Rm Valcea, are ocazia sa obtina un alt rezultat remarcabil cu CSM Bucuresti. Echipa lui Cristina Neagu nu mai are nevoie de prezentare, iar partida care se va juca, de la ora 18.00, in Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi” din Buzău se anunta capul de afis al etapei cu numarul 15.