CALIFICATE ÎN TURNEUL SEMIFINAL

Jucătoarele de la SCM Gloria Buzau s-au calificat in Turneul Semifinal al Cupei Romaniei la handbal dupa ce au invins Minaur Baia Mare, scor 23-20 (la pauză 8-9). Partida s-a disputat, ieri seară, in Sala Sporturilor Romeo Iamandi. Astfel, handbalistele Gloriei au trecut cu bine peste un sfert de finala foarte dificil si au gestionat excelent faptul ca, din cauza evitarii raspandirii bolilor contagioase, accesul publicului a fost interzis. Dupa ce au fost conduse la limita dupa primele 30 de minute, scor 8-9, jucătoarele lui Ovidiu Mihăilă si Romeo Ilie au revenit in repriza secunda si, dupa 14-14, în minutul 40, au preluat conducerea cu 20-16, în minutul 54. Baia Mare a incercat sa revina in joc si a recuperat pana la 19-21, în minutul 57, dar nu a putut evita înfrângerea. SCM Gloria Buzau merge mai departe in Cupa, dupa ce in tururile anterioare a depasit divizionarele secunde Spartac UNEFS Bucuresti si Stiinta CSU Bucuresti.