Menu

Filme românești

PLANIFICARE FILME ROMANESTI LA TVSE –LUNA APRILIE  2017

DATA  

CANAL

TV

ZI GENUL

FILMULUI

TITLUL DURATA

FILM

ORA

DIFUZARE

01 aprilie  

TVSE

 

SAMBATA FILM 12/15  

Cel mai iubit dintre pamanteni

140 min 23:00

 

02  aprilie  

TVSE

DUMINICA FILMUL SAPTAMANII Loverboy 93:46 min 20:00
03 aprilie TVSE LUNI comedie Nunta muta 84 min 20:00
04    aprilie TVSE MARTI drama Cel mai iubit dintre pamanteni 140 min 20:00
05    aprilie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Blu /Alaska /12 minute 20min/21min

/12min

20:00
06    aprilie TVSE JOI drama Kira Kiralina 99 minute 20:00
07   aprilie TVSE VINERI drama Kira Kiralina 99 minute 16:00
08    aprilie  

TVSE

SAMBATA FILM 12/15 Loverboy 93:46 min 23:00

 

09    aprilie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII Carmen 89 min 20:00
10   aprilie TVSE LUNI comedie Asfalt Tango 95 min 20:00
11   aprilie TVSE MARTI drama Cum mi-am petrecut sfarsitu lumii 101:01 min 20:00
12  aprilie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Vizita dumneavoastra incepe aici Bomberman Orizont 28 min/15 min/11min/ 20:00
13  aprilie TVSE JOI drama Carmen 89 min 20:00
14   aprilie TVSE VINERI drama Carmen 89 min 16:00
15   aprilie  

TVSE

SAMBATA FILM 12/15 Kira Kiralina 99 minute 23:00

 

16   aprilie TVSE DUMINICA PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL
17   aprilie TVSE LUNI PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL PROGRAM SPECIAL
18  aprilie TVSE MARTI drama Nunta muta 84 min 20:00
19   aprilie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

O lacrima de celuloid  /Bomberman

Robot love

46min/12min

/10min

20:00
20  aprilie TVSE JOI drama Azucena 105 minute 20:00
21  aprilie TVSE VINERI drama Azucena 105 minute 16:00
22   aprilie TVSE SAMBATA FILM 12/15 Cel mai iubit dintre pamanteni 140 min 23:00

 

23   aprilie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII Patul lui Procust 117 minute 20:00
24   aprilie TVSE LUNI comedie La cap, la bani, la oase! 102 minute 20:00
25   aprilie TVSE MARTI drama Bondoc 86 min 20:00
26  aprilie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Povestea unui ciob de lut

/Andrei blaier -O viata intre umbre si lumini Mozaic Tecuci

46 min/48 min

/17 min

20:00
27  aprilie TVSE JOI drama Asfalt Tango 95 min 20:00
28  aprilie TVSE VINERI drama Asfalt Tango 95 min 16:00
29 aprilie TVSE SAMBATA FILM 12/15 Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii 101:01 min 21:00
30  aprilie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII Razboi in bucatarie 81 minute 20:00

TABEL FILME LUNA FEBRUARIE 2017

DATA  

CANAL

TV

ZI GENUL

FILMULUI

TITLUL DURATA

FILM

ORA

DIFUZARE

01 februarie  

TVSE

MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

BLU/ALASKA/ECO1/ECO2 120 min 20:00
02 februarie TVSE JOI drama TICĂLOȘII 83 min 20:00
03februarie TVSE VINERI drama TICĂLOȘII 83 min 16:00
04 februarie  

TVSE

 

SAMBATA FILM 12/15 SEXY HAREM 105:22 min 23:00

 

05 februarie  

TVSE

DUMINICA FILMUL SAPTAMANII TURNUL DIN PISA 76:34  min 20:00
06 februarie TVSE LUNI comedie Totul despre fotbal 98:06 min 20:00
07  februarie TVSE MARTI drama BARIERA 97 min 20:00
08  februarie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Orizont/Bomberman/Eco3/Eco4 120 min 20:00
09  februarie TVSE JOI drama RUG ȘI FLACĂRĂ 110:22 min 20:00
10  februarie TVSE VINERI drama RUG ȘI FLACĂRĂ 110:22 min 16:00
11  februarie  

TVSE

SAMBATA FILM 12/15 LOVER BOY 93:46 min 23:00

 

12  februarie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII MOROMEȚII 141:43 min 20:00
13  februarie TVSE LUNI comedie Vacanta cea mare 89:21 min 20:00
14 februarie TVSE MARTI drama DESTINE ROMANTICE 82:05 min 20:00
15 februarie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

12 minute/Bondoc/Eco5/Eco6 120 min 20:00
16 februarie TVSE JOI drama Partea ta de vina 84:14 20:00
17 februarie TVSE VINERI drama Partea ta de vina 84:14 16:00
18 februarie  

TVSE

SAMBATA FILM 12/15 ASFALT TANGO 95 min 23:00

 

19 februarie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII CUM MI-AM PETRECUT SFÂRȘITUL LUMII 101:01 min 20:00
20 februarie TVSE LUNI comedie Danila Prepeleac/Eco 7 68 min 20:00
21 februarie TVSE MARTI drama Castelul din Carpati 92:11 20:00
22 februarie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Parintele Arsenia Boca/Eco 8 81:34 min 20:00
23 februarie TVSE JOI drama Campioana 97:01 20:00
24 februarie TVSE VINERI drama Campioana 97:01 16:00
25 februarie TVSE SAMBATA FILM 12/15 MISS LITORAL 99:18 min 23:00

 

26 februarie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII TATĂ DE DUMINICĂ 96 min 20:00
27 februarie TVSE LUNI comedie UN ZÂMBET DE SOARE 80:49 min 20:00
28 februarie TVSE MARTI drama STEJAR EXTREMĂ URGENȚĂ 90 min 20:00
1 martie TVSE MIERCURI Scurt metraj/

documentare RO

Lacrima de celuloid

/Om versus om/Eco 8

120 min 20:00
2 martie TVSE JOI drama UN BULGĂRE DE HUMĂ 93 min 20:00
3 martie TVSE VINERI drama UN BULGĂRE DE HUMĂ 93 min 16:00

TABEL FILME LUNA IANUARIE 2017

DATA ZIUA GENUL FILMULUI NUMELE FILMULUI AN/DURATĂ ORA DIFUZARE Reluare

(in 24 de ore)

01 ianuarie duminică REVELION Program REVELION
02 ianuarie luni comedie Vacanta cea mare 89 min 03 ian 11:30
03 ianuarie marti comedie Divort din dragoste 100 min 20:00 04  ian  -11:30
04 ianuarie miercuri istoric Ecaterina Teodoriu 106 20.00 05 ian   -11:30
05 ianuarie joi drama Femeia in rosu 82 min 20.00 06 ian   -16:00 (vineri)
06 ianuarie vineri drama Femeia in rosu 82 min 16:00 ––––––––-
07 ianuarie sâmbătă film 12/15 Schimb Valutar 2008/100 min 23:00
08 ianuarie duminică Filmul   saptamanii Turnul din Pisa  2002 / 80 min 20:00 09  ian   – 11.30
09 ianuarie luni comedie Veronica 1972 / 90 min 20.00 10   ian  – 11.30
10  ianuarie marți comedie Veronica se întoarce 1973 / 84 min 20:00 15  ian   -11:30
11    ianuarie miercuri istoric Prin cenusa imperiului 101 min 20:00 16   ian   -11:30
12   ianuarie joi drama Strainul  1 1963/85 min 20.00 17  ian-16:00
13    ianuarie vineri drama Strainul  1 1963/85 min 16:00 ––––––-
14 ianuarie sâmbătă film 12/15 Terente-Regele Bălților 1995/84 min 23:00
15    ianuarie duminica Filmul saptamanii Cel mai iubit dintre pamanteni 93 /140 min 20:00 20   ian   – 11.30
16    ianuarie luni comedie Veronica se întoarce – redifuzare 1 1973 / 84 min 20:00 21   ian   – 11:30
17  ianuarie marti scurtmetraj/documentare Andrei Blaier + O lacrima de celuliod 48 min+4 min 20:00 22   ian  -11:30
18   ianuarie miercuri istoric Stare de fapt 1996-89 min 20:00 23   ian   -11:30
19    ianuarie joi drama Binecuvantata fii inchisoare 2002 / 87 min 20:00 24  ian   – 16:00
20    ianuarie vineri drama Binecuvantata fii inchisoare 2002 / 87 min 16:00 –––––––
21 ianuarie sâmbătă film 12/15 Crucea de Piatra 96:30 min 23:00
22 ianuarie duminica Filmul saptamanii BALTAGUL 103:08 min 20:00 27  ian – 11:30

 

23  ianuarie luni comedie Acasa la tata 2015 / 84 min 20:00 28  ian  – 11.30
24   ianuarie marti scurtmetraj/documentare Parintele Arsenie Boca+OM VERSUS OM 81:34 min+ 18:29 min 20:00 29  ian  – 11.30
25   ianuarie miercuri drama Live 2015/ 91 minute 20:00 30 ian – 11.30
26  ianuarie joi drama Promisiuni 1985 / 90 min 20:00 7  ian   – 16:00
27  ianuarie Vineri drama Promisiuni 1985 / 90 min 16:00 –––––––
28 ianuarie sâmbătă film 12/15 CUM MI-AM PETRECUT SFÂRȘITUL LUMII 101:01 min 23:00

 

29 ianuarie duminica Filmul saptamanii Magnatul 78 min 20:00 30 ian -11:30
30 ianuarie luni comedie Nunta Muta 2008 /84 min 20:00 31 ian -11:30
31 ianuarie marti scurtmetraj/documentare Povestea unui ciob de celuloid+Cenaclul Flacara 48 min+64 min 20:00 01.febr -11:30

 

Lasă un comentariu

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>