Menu

Filme românești

PLANIFICARE FILME ROMANESTI LA TVSE –LUNA Iulie 2018

Data  

 

POSTUL

 

ZIUA

 

GENUL

 

FILMUL

DURATA ORA
01 iulie TVSE DUMINICA FILMUL SAPTAMANII ANA 89  minute 20:00
02  iulie TVSE LUNI film atistic THE ELITE 99 minute 20:00
03 iulie TVSE MARTI documentar de lung metraj DESCOPERĂ ROMÂNIA

CU PETER HURLEY

105 minute 20:00

 

04  iulie TVSE MIERCURI documentare  ecologice Eco4/Eco5/Eco 6 75 minute 20:00
05   iulie TVSE JOI film artistic EXPRESUL DE BUFTEA 78 minute 20:00
06  iulie TVSE VINERI film artistic EXPRESUL DE BUFTEA 78 minute 16:00
07  iulie TVSE SÂMBĂTĂ film 12/15 ITALIENCELE 102 minute 23:00
08  iulie TVSE DUMINICĂ FILMUL SAPTAMANII CORIJENȚA DLUI PROFESOR 90 minute 20:00
09  iulie TVSE LUNI film artistic CRIPTA 100 minute 20:00
10  iulie TVSE MARTI documentar de lung metraj LOVESC, DECI EXIST! 86 minute 20:00
11 iulie TVSE MIERCURI documentare PROFESII – EP 1/EP2 25 minute

25 minute

20:00
12 iulie TVSE JOI film acțiune O SECUNDĂ DE VIAȚĂ 100 minute 20:00
13  iulie TVSE VINERI film acțiune O SECUNDĂ DE VIAȚĂ 100 minute 16:00
14  iunie TVSE SÂMBĂTĂ film 12/15 CASANOVA, IDENTITATE FEMININĂ 102 minute 23:00
15iunie TVSE DUMINICĂ FILMUL SAPTAMANII RAZBOI IN BUCĂTĂRIE 81 minute 20:00
16  iulie TVSE LUNI film acțiune EPICENTER 100 minute 20:00
17  iulie TVSE MARTI documentar de lung metraj CĂLUGĂRIȚELE VRĂJITOARE 105 minute 20:00
18  iulie    TVSE MIERCURI scurtmetraje COMETA/PĂDURARUL/BLU 15 +30+20

minute

20:00
19  iulie TVSE JOI film artistic LAST CHANCE 95  minute 20:00
20 iulie TVSE VINERI film artistic LAST CHANCE 95 minute 16:00
21  iulie TVSE SÂMBĂTĂ FILM 12/15 FATA IN FATA 90 minute 23:00
22  iulie TVSE DUMINICĂ FILMUL SAPTAMANII TRANZIȚIA BAT-O VINA 108  minute 20:00
23  iulie TVSE LUNI film artistic BUNICUL MERGE LA FACULTATE 98 minute 20:00
24 iulie TVSE MARTI documentar de lung metraj TĂRÂMUL DINTRE APE 100 minute 20:00
25  iulie TVSE MIERCURI scurtmetraje HAINE NEGRE/ALASKA/12 Minute 21+21+12 minute 20:00
26  iulie TVSE JOI film fantastic RUSTY STEEL 88 minute 20:00
27  iulie TVSE VINERI film fantastc RUSTY STEEL 88 minute 16:00
28  iulie TVSE SÂMBĂTĂ FILM 12/15 VIATA MEA SEXUALĂ 94  minute 23:00
29  iulie TVSE DUMINICĂ FILMUL SAPTAMANII DINCOLO DE AMERICA 110 minute 20:00
30  iulie TVSE LUNI film fantastic GARGOYLE REVANCE  79  minute 20:00
31 iulie TVSE MARȚI documentar de lung metraj MAREA UNIRE-Romania la 100 ani 105 minute 20:00

 

PLANIFICARE FILME ROMANESTI LA EST TV –LUNA Iulie 2018

Data ZIUA ORAR GENUL PRODUCTIA
02 iulie LUNI 10.00-11,00 documentar informațional PROFESII, CARIERE!  Ep 1+2
02  iulie LUNI 21,30-23,00 film –gen actiune O SECUNDĂ DE VIAȚĂ
03  iulie MARTI 16,30-18.00 film –gen actiune (r) O SECUNDĂ DE VIAȚĂ
04  iulie MIERCURI 18.00-19.00 documentare ro PĂDURARUL + ALASKA
04  iulie MIERCURI 21.30-23.00 film -gen artistic RĂZBOI ÎN BUCĂTĂRIE
05  iulie JOI 16,30-18,00 film – gen artistic (r) RĂZBOI ÎN BUCĂTĂRIE
05  iulie JOI 21.00-23.00 lung metraj romanesc Marea Unire-România 100 de ani!
06  iulie VINERI 11.00-13,00 lung metraj romanesc (r) Marea Unire-România 100 de ani
07  iulie SAMBATA 7.00-8.00 documentar cultural Monumente ale tradiției  Ep1 +Ep 2
09  iulie LUNI 10.00-11,00 documentar  informațional PROFESII, CARIERE!  Ep 3+4
09  iulie LUNI 21,30-23,00 film- gen atistic VIAȚA MEA SEXUALĂ
10  iulie MARTI 16,30-18.00 film -gen artistic (r) VIAȚA MEA SEXUALĂ
11  iulie MIERCURI 18.00-19.00 documentare românesc TECUCI
11  iulie MIERCURI 21.30-23.00 film- gen artistic RUSTY STEEL
12 iulie JOI 16,30-18,00 film –gen artistic (r) RUSTY STEEL
12 iulie JOI 21.00-23.00 lung metraj romanesc CÂND PĂMÂNTUL VORBEȘTE
13  iulie VINERI 11.00-13,00 lung metraj romanesc (r) CÂND PĂMÂNTUL VORBEȘTE
14  iulie SAMBATA 7.00-8.00 documentar cultural Monumente ale tradiției  Ep3 +Ep 4
16  iulie LUNI 10.00-11,00 documentar  informațional PROFESII, CARIERE!  Ep 5+6
16  iulie LUNI 21,30-23,00 film – gen artistic BUNICUL MERGE LA FACULTATE
17  iulie MARTI 16,30-18.00 film-gen  artistic (r) BUNICUL MERGE LA FACULTATE
18  iulie MIERCURI 18.00-19.00 scurt metraje BOMBERMAN+COMETA

+ HAINE NEGRE+PAPER BAG

18  iulie MIERCURI 21.30-23.00 film –gen artistic LAST CHANCHE
19 iulie JOI 16,30-18,00 film- gen artistic (r) LAST CHANCHE
19  iulie JOI 21.00-23.00 lung metraj romanesc NIASCHIARIAN-SA RENASTEM
20 iulie VINERI 11.00-13,00 lung metraj romanesc (r) NIASCHIARIAN-SA RENASTEM
21  iulie SAMBATA 7.00-8.00 documentar BONDOC
23  iulie LUNI 10.00-11,00 documentar cultural PROFESII, CARIERE!  Ep 7+8
23  iulie LUNI 21,30-23,00 film -gen fantastic GARGOYLE REVANCE
24  iulie MARTI 16,30-18.00 film -gen fantastic (r) GARGOYLE REVANCE
25  iulie MIERCURI 18.00-19.00 documentare ro BLU+PĂDURARUL+ROBOT LOVE
25  iulie MIERCURI 21.30-23.00 film artistic ITALIENCELE
26  iulie JOI 16,30-18,00 film artistic (r) ITALIENCELE
26  iulie JOI 21.00-23.00 lung  metraje romanesti UTOPIA IMPUSĂ!
27  iulie VINERI 11.00-13,00 lung  metraje romanesti (r) UTOPIA IMPUSĂ!
28  iulie SAMBATA 7.00-8.00 documentar CĂLUGĂRIȚELE VRĂJITOARE
30  iulie LUNI 10.00-11,00 documentar informațional TĂRÂMUL DINTRE APE
30  iulie LUNI 21,30-23,00 film actiune FEMEIA CU CRAVATĂ NEAGRĂ
31  iulie MARTI 16,30-18.00 film acțiune (r) FEMEIA CU CRAVATĂ NEAGRĂ

 

Lasă un comentariu

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>